Jaký webový prohlížeč je pro Vás nejlepší?

Nacházíte se: Blog o internetu, webech a marketingu > Jaký webových prohlížeč je pro Vás nejlepší?

26. března 2012

Pokud srovnáte Internet Explorer 9 (IE9) s betou, kterou představil kdysi Microsoft, nenajdete rozdíl. Co se týče výkonu IE 9, tak je lepší zejména díky využití hardwarové akcelerace a výkonu grafické karty. Ke zrychlení načítaní webového obsahu pak přispěl úplně nový Engine Chakra, který má na starosti zpracování kódu v jazyce JavaScript. Nechybí podpora HTML 5, lepší (avšak nijak závratná) podpora webových standardů a možnost přehrávání videa ve formátu H.264.

Co si myslí o IE 9 webdesignér

Bohužel pro něj se oproti minulé verzi tohoto prohlížeče mnoho nezměnilo. V častých případech se můžete setkat s tím, že přestože je kód webových stránek validní a webdesign přitažlivý, uspořádání na www stránkách díky tomuto prohlížeči je „rozbité“.

Kompatibilita stránek je tristní, jestliže uvážíte, že při procházení starších webů funguje prohlížeč Internet Explorer 9 většinou bez problémů, ale pokud otevřete pomocí prohlížeče IE 9 nové webové stránky, mohou vypadat podivně a navíc mohou být nefunkční. V takovém případě, můžete zkusit přepnout prohlížeč do „kompatibilního režimu“, protože autor webových stránek nejspíš neotestoval schopnosti prohlížeče. Jako návštěvník webu však není Vaší povinností řešit takovéto záležitosti. O to se měl postarat Microsoft bez toho, abyste museli něco testovat nebo přepínat. Vždyť moderní a nově udělané webové stránky jsou v dnešní době nezbytné nejen pro úspěšné podnikání.

Stáhněte si a používejte webový prohlížeč, který funguje

Zkrátka a jednoduše na prohlížečích Internet Explorer se najde vždycky nějaký problém („přinejmenším“ se správným zobrazováním webových stránek). Pokud se tomu chcete vyvarovat, používejte prohlížeče jako například Firefox, Opera či Chrome. Mozilla Firefox patří mezi top internetové prohlížeče, protože je rychlý, bezpečný a spolehlivý. Pokud se nechcete obtěžovat pomalým načítáním stránek či řešit zaseknutí aplikace, budete s internetovým prohlížečem Firefox spokojeni. Mozilla Firefox je rychlejší než jeho soupeř Internet Explorer a v mnoha směrech si ho můžete přizpůsobit ať už designem či funkcemi. Vyzkoušejte to na „vlastní kůži“.

Rychlé prohlížení v panelech, rychlejší vyhledávání, možnost odstranit obtěžující prvky, moderní Správce stahování, jednoduché a srozumitelné rozhraní, lepší Záložky i Historie a řada dalších vychytávek – to je internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Budete-li používat Firefox jen stěží se Vám stane, že narazíte na nově provedené webové stránky s nefunkčním či „rozházeným“ obsahem jako tomu je u prohlížeče Internet Explorer.

Stáhněte si aktuální webový prohlížeč Mozilla Firefox ZDARMA.

Webový prohlížeč Mozilla Firefox se stává čím dál více populární

Podle volně dostupných informací zaznamenal webový prohlížeč Mozilla Firefox ve verzi 4.0 za prvních 24 hodin od oficiálního uvolněné ostré verze 7,1 milionu stažení. Nepotřeboval k tomu ani žádnou reklamu a jednoznačně porazil Internet Explorer 9 (2,35 milionu stažení během prvních 24 hodin)! Tento fakt svědčí o tom, že zájem o prohlížeč Mozilla Firefox je obrovský a čistě spontánní.

V poslední době jsou na výslunní také webové prohlížeče Opera a Chrome. Čím si to zasloužily? Svou jednoduchostí, „přátelským“ prohlížečem, výkonem a samozřejmě funkčností. Google Chrome má navíc skvělou publicitu a díky neustálému vývoji nutí pracovat i konkurenci. :) Pokud bude konkurence reagovat správně, můžeme se v budoucnu těšit na příjemné změny co se webových prohlížečů týče. Nechme se překvapit.